بهترین انیمه های ورزشی (بخش آخر)

2024-03-28T06:42:00Zزمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین انیمه های ورزشی (بخش آخر)

انیمه ژانری است که زیر ژانرهای مختلفی دارد. و در حالی که برخی از آنها فانتزی خالص هستند، در حالی که برخی دیگر در برداشت خود از طرح واقع بینانه تر هستند. در میان دومی‌ها، انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند و اگرچه شما واقعاً انیمه را با ورزش مرتبط نمی‌دانید، انیمه‌های بسیار خوبی در رابطه با ورزش وجود دارد که انواع ورزش‌های مختلف را به تصویر می‌کشد، از رویدادهای تیمی کلاسیک گرفته تا هنرهای رزمی. این مطلب قصد دارد لیستی از بهترین آنها را برای شما ارائه دهد.

 

بهترین انیمه ورزشی

این فهرست در مجموع شامل ده بخش کاربردی است که بر اساس کیفیت کلی و اهمیت تاریخی رتبه بندی شده اند. ما سعی کرده‌ایم بهترین نمایش‌های انیمه‌ای را انتخاب کنیم که ژانر، سبک یا روح ژانر انیمه ورزشی را منعکس می‌کنند تا از آن‌ها لذت ببرید. شما می توانید اطلاعات اولیه تولید را در مورد هر یک از نمایش ها و همچنین خلاصه ای کوتاه از این انیمه های جذاب ورزشی به دست آورید.

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش ششم

بخش هفتم

بخش هشتم

بخش نهم

بخش دهم

 

Kuroko’s Basketball

 

Original Release: April 7, 2012 – June 30, 2015
Number of Episodes: 75 + 3 OVA

داستان در ژاپن معاصر می گذرد. تیم بسکتبال نوجوانان تکو با شکست تیم‌های بسکتبال در ژاپن، به برتری رسید و برای سه سال متوالی قهرمان مسابقات ملی نوجوانان شد. به ویژه آخرین تیم بسکتبال Teikō از بازیکنان خارق‌العاده‌ای تشکیل شده بود که بر همه برتری داشتند به گونه‌ای که آنها را نسل معجزات نامیده‌اند.

آنها عبارتند از: ریوتا کیسه (که می تواند مستقیماً هر حرکتی را کپی کند)، شینتارو میدوریما (یک کارشناس 3 امتیازی که دامنه آن در کل زمین بازی است)، دایکی آئومین (تکنسینی با استعداد با ورزشکاری عالی)، آتسوشی موراساکیبارا (یک مرکز بزرگ و دفاعی). متخصص با رفلکس های بسیار سریع) و کاپیتان تیم Seijūrō Akashi (که می تواند تقریباً هر حرکتی را پیش بینی کند). هر پنج نفر اکنون در دبیرستان های مختلف بازی می کنند.

 

Speed Racer

 

Original Release: April 2, 1967 – March 31, 1968
Number of Episodes: 52

گو با کمک دوست مکانیک مورد اعتمادش کی، آماده می شود تا ماشین مسابقه ای خود را برای آماده شدن برای مسابقه ارتقا دهد و شیشه جلوی جدیدی به آن اضافه کند. با این حال، او به زودی متوجه می شود که دنیای مسابقه به فساد آلوده شده است و قرار است تحت کنترل یک تاجر غول پیکر قرار گیرد. در واقع از او خواسته می شود در ازای دریافت مبلغی هنگفت، مسابقه بعدی را عمدا از دست بدهد. اگر این کار را نکند برایش بدتر خواهد بود.

اما قهرمان ما تسلیم نخواهد شد، زیرا گو حاضر است در کنار دوستانش برای عدالت بجنگد. او از ماشین اسپرت برای مبارزه با رقابت ناعادلانه و جنایتکاران استفاده خواهد کرد. این سازمان تروریستی سپس سعی خواهد کرد آنها را به هر وسیله ای که در اختیار دارد بکشد. بنابراین، آنها خود را درگیر توطئه‌های پنهان یک گروه شرکتی موفق می‌بینند، بین پروژه‌های موتور جدید و مسابقات خراب‌شده، که گاهی اوقات زندگی خود Go را به خطر می‌اندازد.

 

Captain Tsubasa

 

Original Release: October 13, 1983 – April 1, 2019
Number of Episodes: 279

سوباسا اوزورا یک پسر ژاپنی با اشتیاق و استعداد فوق العاده برای فوتبال است و رویای قهرمانی در مسابقات جهانی را در سر می پروراند. او به همراه خانواده اش به شهر نانکاتسو نقل مکان می کند و در آنجا برای سال آخر دبستان در مدرسه دولتی ثبت نام می کند.

پس از ملاقات با ریو ایشیزاکی، کاپیتان تیم فوتبال مدرسه، او تصمیم می گیرد دروازه بان رقیب شوتتسو، گنزو واکابایاشی را به چالش بکشد، که از شهرت تقریباً شکست ناپذیری برخوردار است، رکوردی که به خاطر سوباسا به پایان خواهد رسید.

در روز مسابقه، سوباسا با روبرتو هونگو، بازیکن بزرگ برزیلی ژاپنی الاصل، ملاقات می‌کند که پدر سوباسا چندی قبل، پس از تلاش برای خودکشی به دلیل مشکل چشمی که او را مجبور به پایان دادن به دوران حرفه‌ای خود کرده بود، نجات داد. برای قدردانی، او مربی شخصی سوباسا می شود و تکنیک ها را اصلاح می کند.

مطالب مشابه

3/28/2024 6:34:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش نهم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...
3/28/2024 6:26:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش هشتم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...
3/28/2024 6:18:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش هفتم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...