بهترین انیمه های ورزشی (بخش نهم)

2024-03-28T06:34:00Zزمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین انیمه های ورزشی (بخش نهم)

انیمه ژانری است که زیر ژانرهای مختلفی دارد. و در حالی که برخی از آنها فانتزی خالص هستند، در حالی که برخی دیگر در برداشت خود از طرح واقع بینانه تر هستند. در میان دومی‌ها، انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند و اگرچه شما واقعاً انیمه را با ورزش مرتبط نمی‌دانید، انیمه‌های بسیار خوبی در رابطه با ورزش وجود دارد که انواع ورزش‌های مختلف را به تصویر می‌کشد، از رویدادهای تیمی کلاسیک گرفته تا هنرهای رزمی. این مطلب قصد دارد لیستی از بهترین آنها را برای شما ارائه دهد.

 

بهترین انیمه ورزشی

این فهرست در مجموع شامل ده بخش کاربردی است که بر اساس کیفیت کلی و اهمیت تاریخی رتبه بندی شده اند. ما سعی کرده‌ایم بهترین نمایش‌های انیمه‌ای را انتخاب کنیم که ژانر، سبک یا روح ژانر انیمه ورزشی را منعکس می‌کنند تا از آن‌ها لذت ببرید. شما می توانید اطلاعات اولیه تولید را در مورد هر یک از نمایش ها و همچنین خلاصه ای کوتاه از این انیمه های جذاب ورزشی به دست آورید.

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش ششم

بخش هفتم

بخش هشتم

بخش نهم

بخش دهم

 

Free

 

Original Release: July 4, 2013 – September 26, 2018
Number of Episodes: 37 + OVA

هاروکا ناناسه پسر جوانی است که علاقه زیادی به شنا دارد. آنها به همراه همکلاسی های مدرسه ابتدایی خود، ناگیسا هازوکی، ماکوتو تاچیبانا و رین ماتسوکا، در یک تورنمنت شنا شرکت می کنند که برنده می شوند. اما در پایان سال تحصیلی، چهار دوست مسیرهای متفاوتی را طی می کنند و از هم جدا می شوند.
چند سال بعد، هاروکا، ناگیسا و ماکوتو دوباره در دبیرستان ایواتوبی متحد می شوند. اما رین که برای زندگی و تحصیل به استرالیا رفته بود، دوباره ظاهر می شود و هاروکا را به مسابقه شنا دعوت می کند. دو دوست او به هاروکا به همراه یک سرباز جدید به نام ری ریوگازاکی پیشنهاد می کنند تا باشگاه شنا ایواتوبی را تأسیس کنند تا دوباره رین را ببیند.

 

Haikyu

 

Original Release: April 6, 2014 – December 19, 2020
Number of Episodes: 85 + 5 OVAs

هیناتا شویو، یک بچه کوچک دبیرستانی، هنگام تماشای یک مسابقه قهرمانی کشور در تلویزیون، اشتیاق غیرمنتظره ای به والیبال کشف کرد. شویو، بچه کوچکی که «غول کوچولو» نامیده می‌شود، به باشگاه والیبال مدرسه‌اش پیوست و مصمم بود از بازیکن برجسته مسابقات قهرمانی الگوبرداری کند. متأسفانه او تنها عضو بود و گروه فاقد فضای تمرین بود.
اما اجازه نداد این او را دلسرد کند و پس از به خدمت گرفتن پنج بازیکن دیگر در آخرین سال زندگی خود، توانست در یک تورنمنت واقعی شرکت کند - تیمش عنوان مورد علاقه را به دست آورد و ستاره آن، کاگیاما توبیو، لقب "شاه" را به دست آورد.

 

Hajime no Ippo

 

Original Run: October 4, 2000 – March 29, 2014
Number of Episodes: 127 (+ 1 film + 1 OVA)

ایپو ماکونوچی یک دانش آموز بسیار خجالتی است که نمی تواند دوست پیدا کند زیرا باید دائماً به مادرش کمک کند تا تجارت ماهیگیری خود را اداره کند. از آنجا که او تنها می ماند، توسط گروهی به رهبری اومزاوا مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. یک روز او به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، اما مامورو تاکامورا بوکسور حرفه ای متوسط وزن آنها را متوقف می کند و ایپو مصدوم را به سالن ورزشی کاموگاوا متعلق به بوکسور بازنشسته جنجی کاموگاوا می برد. این کار زخم های او را درمان می کند.
پس از اینکه ایپو با سر و صدای تمرینات بوکس بیدار می شود، تاکامورا سعی می کند ایپو را تشویق کند و به او اجازه می دهد تا ناراحتی هایش را روی یک کیسه شن تخلیه کند. مردان اولین نگاهی به استعداد ایپو در بوکس دارند. بعد از این اتفاق، ایپو خیلی به این موقعیت فکر می کند و تصمیم می گیرد که می خواهد به عنوان یک بوکسور حرفه ای کار خود را آغاز کند. تاکامورا در رساندن این پیام به مامورو تاکامورا معتقد است که ایپو بوکس حرفه‌ای را خیلی ساده می‌گیرد. با این حال، او نمی‌تواند فوراً ایپو را رد کند، به‌ویژه به‌خاطر شاهکار او در مشت زدن به کیسه شن بسیار محکم‌تر از هر کسی در باشگاه به جز تاکامورا.

مطالب مشابه

3/28/2024 6:26:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش هشتم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...
3/28/2024 6:18:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش هفتم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...
3/28/2024 5:50:00 AM

بهترین انیمه های ورزشی (بخش ششم)

انیمه‌های ورزشی یک زیرژانر بسیار محبوب هستند که انگیزه بی نظیر و قدرتی فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورند.

زمان مطالعه 3 دقیقه
ادامه مطلب ...